Linnankosken lukion ja Porvoon Yhteislyseon seniorit ja alumnit ry.

Yhdityksen hallitus uudistui ja puheenjohtaja vaihtui

Lämmin kiitos kuluneista vuosista. Olen toiminut 17 vuoden ajan senioriyhdistyksemme puheenjohtajana. Vuodet ovat olleen antoisia ja olemme saanneet kehitettyä yhdistyksestämme yhden aktiivisimmista lukioiden senioriyhdityksistä. Toiminta on vakiintunutta ja talous kunnossa. Kevätkaudella järjestämme vierailun johonkin mielenkiintoiseen kohteeseen ja osallistumma Linnankosken patsaan lakitukseen. Syyskaudella olemme järjestäneet menestyksekkäästi illanviettoja. Nyt on aika antaa uuden puheenjohtajan luotsata yhdistystä. Tervetuloa Iris Wiitakorpi yhdistyksen puheenjohtajaksi. Iris valittiin puheenjohtajaksi 7.11. yhdistyksemme vuosikokouksessa. MInulla on ilo jatkaa hallituksessa. Muilta osin hallituksen kokoonpano säilyi ennallaan:

  • Maila Hallikainen
  • Riitta Kivistö
  • Kaisa Leppävuori
  • Tytti Mäntymäki
  • Hannele Tenhovuori
  • Aira Wollsten
  • Ritva-Liisa Vainio

OIkein hyvää loppuvuotta ja kiitos vielä kerran kuluneista vuosista!

Lauri Tuomi